Senetle Cep Telefonu Satan Yerler

Senetle Cep Telefonu Satan Yerler
Senetle Cep Telefonu Satan Yerler

Günümüzde motorsiklet almak için peşin paranız olmasına ya da bol limitli bir kredi kartınız olmasına ihtiyacınız yoktur. Artık senet imzalayarak da üstelik çok fazla faiz ödemeden motor sahibi olmak mümkün. Dilerseniz peşinat yatırarak faizinizi düşürür, dilerseniz de hiç peşinatsız bir şekilde motorsiklet satın alabilirsiniz. Senet ile alışverişin tek olumsuz yanı ise bütün firmaların kendi kıstasları doğrultusunda fiyat belirlemesidir. Yani aynı motoru bir firmadan 5 bin liraya alırken diğer bir firmanın faiz ve vade farklarıyla 7 bin liraya almanız mümkündür. Bu yüzden motor almadan önce iyi bir araştırma yaparak motor markalarını ve motor satan yerleri araştırmakta fayda vardır.Bu taksit oranları 12 aydan başlayarak kişinin maddi uygunluğuna ve sicilinin düzgünlüğüne göre 48 aya kadar çıkabilmektedir. Ancak senet günü geldiğinde ödeme yapılmadığı takdirde alacaklı firma senet üzerinden faiz kazanma hakkına vasıl olur. Bu gecikmeler 2. ayda da devam ettiği takdirde alacaklı firma motorunuza el koymak için başvuruda bulunabilir. Bu yüzden senetlerinizi yaparken ödeyebileceğiniz miktarları seçmenizde fayda vardır. Peki, hangi firmalar senetle motor satışı yapmaktadır?

İşte o motor firmaları

Senetle motor satan firmaların başında 50'yi aşkın modeliyle piyasada geniş bir yer tutan Honda gelmektedir. En yakınınızdaki yetkili Honda satıcısına giderek senet ile Honda satın alabilir, ödeme seçeneklerini satış temsilcisiyle görüşebilirsiniz.Bir diğer firma ise Yamaha'dır. Dünya motor devlerinden biri olan Yamaha, her modelini olmasa da belirli modellerini senetle satışa çıkarmıştır. Türkiye'de en çok senetle motor ve benzeri motorlu ürünlerin satışını yapan firma da Kanuni'dir. Kanuni 48 aya kadar peşinat istemeden satış yapabilmektedir. Tek aradığı husus hiçbir bankaya borcunuzun olmamasıdır.

Motor alınabilecek alternatif mağazalar

Bu markaların bayilerini bulmak çok kolay olmayacaktır. İstanbul'da tüm firmaların en az 2 bayisi vardır ancak İstanbul dışında her ilde ana bayi bulmak mümkün değildir. Bu yüzden en yakınınızdaki bayiyi araştırmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Öte yandan Mutlu Evim, Evdiz ve Evkur firmaları da senetle motor satışı yapmaktadır. Ancak bu mağazalarda fiyatlar daha pahalıdır ve istenilen her motoru bulmak mümkün değildir.


Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *

Yandex.Metrica