Acil Para Bulmam Lazım Nereden Borç Alınır?

Acil Para Bulmam Lazım Nereden Borç Alınır?

/
/
14 görüntüleme

Acil para bulmak için birçok yol vardır bu yolların tamamen yasal olanı önerilir. Bir çok kişinin paraya ihtiyacı olduğu aşikar. Birey acil olarak paraya ihtiyaç varsa uzmanlar 5 öneri önermektedir;

Finans Kuruluşlarına Başvurup Kredi Alabilirsiniz

Birey acil olarak para bulamıyorsa veya birisinde borç alamıyorsa kişinin başvuracağı ilk yer finans kuruluşlarıdır. Aylık geliriniz varsa, kredi notunuz iyi ise ve sigortalı iseniz buradan başvurduğunuz zaman gün içerisinde nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bunların dışında bireyin kredi kartı borcu gecikmesi veya başka borçlarının gecikmesinin kredi notuna etki edeceğinden finans kuruluşlar kredi vermeyebilirler.

Nakit Avansları Kullanabilirsiniz

Bireyin acil olarak para ihtiyacı olması durumunda nakit avansı kullanılabilir. Bunun haricinde bankanıza ait kredi mevduatı varsa yinede mevduat hesabınızı kullanıp ihtiyacınız kadar nakit avansı kullanabilirsiniz. Nakit avanslar her zaman kredi kartında bulunan limitiyle sınırlı olacaktır. Bu para eğer ihtiyacınızı karşılamıyorsa yinede kredi almayı düşünebilirsiniz. Faiz oranı çok yüksek olduğunda toplumuzda pek nakit avansı kullanılmamaktadır. Lakin bireyin acil durumunda anında para almasını sağlamaktadır bu yönü birçok kişiyi acil durumlarda para bulmasını sağlamaktadır.

Boş Vaktiniz Var İse Ek İş Yapabilirsiniz

Boş vakitlerinizi ek iş yaparak acil para ihtiyacınızın büyük bir bölümünü karşılayabilirsiniz. Hazırda bir işiniz varsa bu ücret size yetmiyorsa birçok uzman bireyin ek iş olarak çalışması oldukça sağlık olduğunu söylemektedir. Örneğin elinizden geliyorsa internet ortamında makale yazılabilir veya taksi şoförlüğü yapabilirsiniz.

Borç Para Alabilirsiniz

Bankalardan kredi alamıyorsanız veya ek iş yapamıyorsanız çevrenizden borç para alabilirsiniz. Borç para almak kişiye göre oldukça zordur. Üstelik günümüzde kredi kartı çıktığı günden beri herkes sıkışık olduğundan borç para bulmak oldukça zordur. Fakat yinede çevrenizden borç para talep edebilirsiniz ve acil para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Borç para her zaman yakın çevrenizden istenilmeli. Yakın çevrenizden istenildiği zaman verilme olasılığı dağa yüksektir.

İkinci El Eşyalarınızı Satabilirsiniz

Bileklik, telefon, altın, gümüş, kıyafet gibi ürünleri internet ortamında satabilirsiniz. Bu gibi eşyaları satmak biraz zaman alabilir lakin herhangi bir sıkıntıya gitmeden acil para ihtiyacınızı 2-3 güne kadar giderebilirsiniz. Birçok kişi tarafından önerilmektedir.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kredisiz Borç Para