Acil Para Bulmanın Yolları

Acil Para Bulmanın Yolları

/
/
/
8 görüntüleme

Acil Para Bulmanın Yolları, para sıkışıklığı olduğunda acil para bulma yolları aranmaktadır. Acil para bulunurken öncelikle akraba, eş ve dosta başvurulmakta ekonomik koşullar nedeniyle çoğu zaman bu istek olumlu olarak sonuçlandırılamaya bilmektedir. Bu nedenle acil para bulma yolları hakkında tüm kişilerce kullanılabilecek yöntemler incelenmiştir.

Bu konu hakkında diğer ayrıntılar için bu linkten faydalanabilirsiniz.

Acil Para Bulmanın Yolları

Kredi Çekme; Para bulmanın en kolay ve en güvenli yoludur. Fakat kara listede olma, kredi notu yetmeme, kredi kartı borcu gibi durumlar nedeniyle bu yöntemin kullanılamadığı durumlarda kredi çekilememesi durumunda farklı yöntemlere başvurulabilir. Güvenilen bir kişi üzerinden kredi çekilmesi bu yöntemler arasındadır. Bu durumda çözüme ulaşılamaması durumunda ise kredi aracılığı yapan kurumlara başvurulabilir. Bu kurumlar finans kuruluşu olduklarından belirli rehin karşılığı para vermektedir.

Kredi kartlarından veya kredili mevduat hesaplarından çekilecek taksitli nakit avanslarda bu kategoride değerlendirilmektedir. Birkaç seçeneğin bulunması durumunda faiz oranları göz önünde tutularak değerlendirme yapmakta yarar vardır. Hastalıktan kaynaklanan durumlar için çeşitli yardımlaşma kuruluşları yardım ettiği görülmektedir.

Değerli Eşya Alıp Satmak

Altın bu seçeneklerden ilkidir. Kuyumculardan kredi kartı ile altın alıp paraya çevirmek şeklinde özetlenebilen bu durumda alış satış arasında zarar edilecektir. Sayılacak diğer yöntemler arasında zararı en az olan seçenektir. Bazı kuyumculara belirli bir komisyon karşılığı kredi kartından altın almış gibi taksit yaparak nakit ihtiyacını karşılayabilmektedir. Bu husus önceden sorulmasında fayda vardır.

Kurumsal olarak satış yapan firmalardan veya cep telefon bayilerinden taksitle cep telefonu, beyaz eşya, bilgisayar, mobilya alıp peşin olarak satmaktır. Cep telefon aboneleri faturalı hat kullanıcılarına taksitle telefon vermektedir. Cep telefonu dışında televizyon ve bilgisayar da kolay paraya çevrilen ürünlerdendir. Cep telefonu seçeneği dışındaki ürünlerde yarıya varan zarar etmek olasıdır. Pazarlık yapmak meydana gelecek bu zararı azaltabilir.

Elden Senetle Para Almak

Acil para bulmanın yolları, bu yöntemi genelde tefeciler uygulamaktadır. Çok acil halde başka bir seçenek bulunmaması durumunda bu yöntem tercih edilirse çok dikkatli olmak gerekir. Öncelikle faiz oranı çok yüksek olacaktır. Yüksek faiz oranı göz önüne alınması durumunda yapılacak senetler tam ve doğru doldurulmasına dikkat edilmelidir. Bu konuya dikkat etmemek çok kötü sonuçlar doğurabilmektedir.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kredisiz Borç Para