Banka Gibi Kredi Veren Şirket Ve Faktöringler → Senetle Kredi Veren Faktoring Şirketleri

Banka Gibi Kredi Veren Şirket Ve Faktöringler → Senetle Kredi Veren Faktoring Şirketleri

/
/
14 görüntüleme

Ülkemizde yıllardır bireylerin nakit ihtiyaçlarını banka dışı yöntemler ile karşılayabilen ikrazatçılar, Artık ismi faktöring olarak hizmet vermektedir. Nakit ihtiyaçları doğrultusunda bireylere kimi zaman kişilere doğrudan kredi sunmaktadır kimi zaman senet ile kredi vermektedirler. Faktöring şirketlerde son yıllarda pek çok araştırma yapılsa da, Bireylerin her zaman BDDK onaylı firmalardan kredi almaları tavsiye edilmektedir. Böylelikle daha az sorunlarla karşılaşmanızı sağlayacaktır.

Faktöring Firmalar Ne İş Yapmaktadır?

Faktöring şirketler bireylere senet ile borç para verip ve alacak günü gelmeyen birçok setlerin tahsil etmelerini sağlayabilen ve tamamen yasal olarak yapan bir firmalardır. Özellikle bireylerin ithalat ve ihracat yoluyla yapılan işlemleri, Tamamen her iki tarafa da güvenli bir şekilde işlem yapmalarını sağlayan. Ve aynı zamanda ülkemizde elden kredi verenleri konusunda araştırmalarla büyük çoğunluk ile karşımıza çıkmaktadır.

Acil olarak paraya ihtiyacı olanlar ve bankalardan kredi notundan dolayı kredi çekemeyenler bu gibi şirketlere başvurup kısa sürede nakit ihtiyaçlarını giderebilmektedir. Faktöring şirketlere gün içerisinde başvuru yapıldığında kısa sürede senet bozdurulması mümkün olmaktadır. Bu gibi firmalar size küçük bir komisyon alınarak senet karşılığında borç para vermektedir. Senet için siz ödemenizi alırken, senette bulunan hakları ise firmaya vermiş oluyorsunuz. Birey senet bozdurduktan sonra alacaklarını daha hızlı alabilmek için firma finansal danışmanlık vermektedir. Faktöring şirketler öde yapılması için bireyler arasında garanti konumunda yer alabilmektedir. Uzmanlara göre banklardan kredi alamayanlar bu gibi firmalardan kredi alabileceğini belirtti.

Kredi Verebilen Faktöring Firmalar

Bankalardan kredi çekemeyenler başka bir alternatif olan faktöring şirketlere yönelmektedir. Bu şirketler bireylere senet karşılığında ihtiyaç duyulan krediyi vermektedir. Banka dışında farlı yerlerde kredi almak mümkün. Özellikle günümüzde döviz büroları ve kuyumcular insanlara senet karşılığında kredi vermektedir. Firmalardan bazılar;

Evkur: Firmadan alışveriş yapılması sonucu bireylere kredi sunmaktadır.

Alj Finansman: Özellikle araba kredisi arayan bireyler bu firmaya yönelebilir. Firma senet karşılığında araba kredisi vermektedir.

Koç Fiat Otomobil Kredi: Bu firma fiat marka otomobil alabilmek için kredi imkanı sunmaktadır.

DD Finansman Kuruluş: Ev almak isteyenlere düşük bir komisyon karşılığında konut kredisi verebilen firmadır.

Turkcell, Avea Ve Vodafone Finansman: Bu firmalar bireylere telefon kredisi sunmaktadır. Özellikle telefon ihtiyacı olanlar güzel bir fırsattır.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kredisiz Borç Para