Ev Hanımlarına Kredi Kartı Limiti

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Limiti

/
/
47 görüntüleme

Bankalar daha önceleri müşteri çekebilmek için yüksek limitlere sahip koşulsuz şekilde kredi kartı vermekteydi. Ancak devlet tarafından yapılan bazı düzenlemeler ile bu duruma kısıtlama ve sınırlar getirilmiştir. Bu sebeple bankalar kredi kartı tahsis etmeden önce bazı güvenlik kontrolleri yapmak zorundadır. Kredi kartı başvuruları genellikle olumlu cevap almaktadır ancak limitleri ilk açılış aşamasında düşük seviyede olabilmektedir. Herhangi bir geliri olmayan ev hanımları da bankalardan kredi kartı alabilmektedir.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Ev hanımlarına destek olmak amacıyla bazı banklar koşulsuz olarak kredi kartı vermektedir. Ev hanımlarının kredi kartı alabileceği bankalar Finansbank, Akbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank, TEB, Halk Bankasıdır. Bunların yanı sıra Garanti Bankası, Aktifbank, Adabank, Şekerbank, Yapı Kredi Bankası, İş Bankası, HSBC, Denizbank ve ING Bank ‘tır.Ev hanımları kredi kartı almak istediklerinde bu bankaların şubelerine giderek ya da internet siteleri üzerinden başvuru yapabilirler. Kredi kartı başvurusunda kimlik bilgileri ve adres bilgileri ile başvuru yapılabilmektedir. Herhangi bir geliri olmayan ev hanımlarından gelir belgesi isteme gibi bir durum söz konusu değildir. Ayrıca unutulmaması gereken nokta bankaların ek evrak talebinde bulunabileceği durumudur. Kredi kartı başvurusunun incelenmesinde başvuru sahibinin kredi notu önemli bir kriterdir.

Kredi Kartı Limiti Tutarı

Ev hanımlarının herhangi bir gelir durumu söz konusu olmadığı için kredi kartı taleplerinde düşük limite sahip kredi kartı verilecektir. Ancak kira geliri gibi bir gelir söz konusu ise limit tutarı bu gelire göre artabilecektir. Bunun yanı sıra eş üzerinden alınacak olan kredi kartlarının da limiti daha yüksek olacaktır. Ev hanımlarına verilen kredi kartı limitleri genellikle 500 Türk lirası ile 1500 Türk lirası arasında değişiklik göstermektedir.Limit belirlenmesi kredi notuna göre yapılmaktadır. Kredi notunun yanı sıra kişinin üzerinde kayıtlı olan gayrimenkul gibi mal varlıkları incelenerek limit belirlenmektedir. Kayıtlı bir malı ipotek ettirerek yüksek limitli bir kredi kartı alınması da mümkündür. Düşük limitli olarak alınan kredi kartının limitinin zaman içerisinde yükselmesi de olasıdır. Bunun için düzenli ödemeler yapılması gerekmektedir. Ayrıca kredi notunu düşürücü herhangi bir durumun olmaması gerekmektedir.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kredisiz Borç Para