Iş Bankası Ek Hesap Hakkında Bilgi

Iş Bankası Ek Hesap Hakkında Bilgi

/
/
12 görüntüleme

Iş Bankası Ek Hesap Hakkında Bilgi; Ek hesap türleri için tahsis edilen limitli kredi ürünleridir. Ek hesap alan kişiler, eğer hesabında yeterli para yoksa ek hesabından limit çekerek ödemelerini yapabilir. Günümüzde pek çok kişi bankaya bağlı olarak ek hesaplarını rahatlıkla açılması söz konusudur. Garanti Bankası, Vakıf Bank ve Ziraat Bankası vs. bu alanda tercih edeceğiniz bankalardır. Bu hesabı açmak isteyen kişiler için en uygun olan bir bankaya başvurmak şartıyla bu şekilde işlemleri başlatmaktır. Tabi bu hesap türünü açmak için bazı bilgileriniz gözlemlenecektir. Eğer uygun bulunursa, bu adımdan sonra ek hesap olarak açtırma şansını yakalayabilirsiniz. Bankalar tarafından incelenen bilgiler kredi notu, aylık gelir, çalışma durumu gibi konular vardır. Başvurunuz olumlu bulunursa limit belirlenerek ek hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu konu hakkında diğer ayrıntılar için bu linkten faydalanabilirsiniz.

Iş Bankası Ek Hesap Hakkında Bilgi

Ek Hesap Alanı

Ek hesapların kullanımı gerçekten çok fazladır. Özellikle ihtiyaçlarınızı ciddiye alırsanız bu konuda doğru bir karar verebilirsiniz. Vadesiz hesaplarda olduğu gibi her türlü bankacılık işlemini ek hesap alanı üzerinden sorunsuz şekilde yapmaya başlarsınız. Günümüzün en çok kullanılan hizmeti fatura ödemeleri, nakit para çekimi ve havale gibi işlemler de yine bu ek hesap alanı ile yapabilmeniz mümkün olacaktır. Diğer yandan internet üzerinden de hesabınızla ilgili tüm işlemleri yönetebilirsiniz.

Ek Hesap Borcu

Ek hesaba dair borçların ödenmemesi durumunda, ceza olarak hukuki işlemlerin başlatılması mümkündür. Bu kartlarda da tıpkı kredi kartı gibi sistem yürütülür. Yapılmış olan borçların belirtilen tarihler içinde ödenmesi tavsiye edilir. Eğer kullanıcı ek hesap borcu zamanında ödemezse, günlük faizin işlemesi söz konusudur. Öte yandan kullanıcılar en çok çekindiği durumlardan biride kredi notları da etkilenmiş olacaktır. Diğer banka hesaplarında olduğu gibi ek hesap borcu 90 gün içinde tamamen kapatılmadığı taktir de bu kez banka tarafından hukuki süreç devreye girer.

Ek Hesap Faizi

Ek hesap kullanımınıza yönelik faiz oranlarını bankanızdan öğrenebilirsiniz. Iş Bankası Ek Hesap Hakkında Bilgi verecek olursak, faiz oranı her ne kadar bankalara göre değişiklik gösterse de şu anda güncel olarak faiz oranı günlük %1.84 civarındadır. Ek hesap kullanımı sonucu oluşan faiz günlük bazda işlemeye devam eder. Ödeme yapılan güne kadar ek hesap faizi işletilir. Ek hesap faizi borcunuzu tamamen kapattığınızda faiz işlemez

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kredisiz Borç Para