Senetle Eşya Satan Yerler

Senetle Eşya Satan Yerler

/
/
101 görüntüleme

Senetle Eşya Satan Yerler; Herkesin bildiği üzere günümüzde herhangi bir eşyayı satın almak için yanımızda ya temiz bir sayfa gibi kredi kartı, ya hesaba giriş çıkışı hiç bitmeyen hep bir nakit akışı bulunan bir banka kartı ya da cebiniz dolusu banknot para yani nakit bulunmuyorsa birçok firma ürün vermeye yaklaşmamayı tercih eder. Zaten artık son seçeneği kullanan sayısı da giderek azalmaya başladı. Malum hırsızlık, yankesicilik, dolandırıcılık, gasp gibi birçok suç ülkemizde kol geziyor. Bu yüzden de kart üzerinden akış sağlamak artık daha mantıklı geliyor haliyle.

Peki bu seçeneklerden hiçbiri yok ya da kredi kartı dolu, hesap kartı da cep de boş ne yapabiliriz? Bu soruna çözüm olan birkaç firma mevcut. Bazıları her ilde yok fakat Türkiye’nin birçok yerinde şubeleri mevcut.

Senetle Eşya Satan Yerler Hangileridir?

EVKUR

Evkur alışveriş merkezleri kredi kartsız, peşinatsız sloganı ile yıllardır satış yapıyor. Hatta skalası da fazlası ile geniş. Birçok markanın birçok ürününü bulabileceğinizden şüpheniz olmasın.

Evkur’da sistem şu şekilde gelişmekte. Öncelikle alışveriş için gidersiniz. Sonra almak istediğiniz ürün kategorisi içerisinde istediğiniz marka ve modeli beğenirsiniz. Sonra da sizi reyon görevlisi arkadaşlar, satış personellerine yönlendirirler. İstediğiniz ürünü o gün almak istiyorsanız peşin ödeme yapmanız gerekecektir. Hayır ben taksitle ödemek istediğim için buradayım zaten diyorsanız, maalesef arkadaşlar sizi biraz bekletecekler.

Öncelikle kişisel ve adres bilgilerinizi beyan ettikten sonra istediğiniz cihaz için, eviniz ve ödeme durumunuz müsait mi bir araştırma sürecine giriyorsunuz. Sonrasında evinize bir ekip gelerek gerekli araştırmayı yapıyorlar. Araştırmalar sonucunda eğer uygun görürlerse ürünü alıp alamayacağınız ile alakalı sizi arayarak ya da mesaj yoluyla bilgilendiriyorlar.

Senetle eşya satan yerler hangileridir? Olay döngüsü bu şekilde ilerliyor. Bu şekilde çalışmak sizin için uygun olacaksa değerlendirebileceğiniz bir yöntem. Yalnız şunu da belirtmek isterim ki doğal olarak her güzelliğin bir bedeli var. Ödemeyi düşündüğünüz yani ödeyebileceğinizi hesapladığınız vadeye göre vade farkı ekliyorlar. Bu da tabiki günümüzün olmazsa olmaz olaylarından. Sistem bu şekilde dönüyor. Konu ile ilgili yorumlarınızı bekliyor yazmamızı istediğiniz, merak ettiğiniz bi konu varsa yorumlara belirterek bizlere de yardımcı olabilirsiniz.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

13 Yorum

Sen de yorum yap

Kredisiz Borç Para