Taksitle Araba Nasıl Alınır?

Taksitle Araba Nasıl Alınır?

/
/
102 görüntüleme

Taksitle Araba Nasıl Alınır? İstatistiklere göre günümüzde neredeyse her aile başına bir araba düşmekte. Fakat bu durum her ailenin arabası olduğunu göstermiyor. Şirketlerin araba yoğunluğu ya da büyük illerdeki kullanım bu tablodaki verileri ciddi manada değiştiriyor.

İş yerlerinin uzaklığı ya da yaşadığınız evin merkezlere olan uzaklığı ister istemez bir araba ihtiyacı doğuruyor. Fakat araba fiyatlarındaki anormal derecedeki artış müşterilerin ödeme gücünü zorlaştırıyor. Yaşanan bu artışlar aynı zamanda ikinci el piyasasını da direk etkiliyor.

Bu konu hakkında diğer ayrıntılar için bu linkten faydalanabilirsiniz.

Taksitle Araba Nasıl Alınır?

Yine de önemli bir ihtiyaç olduğu için otomobilden vazgeçemiyoruz. Peki otomobil alabilmek için kaç farklı seçenek var şimdi biraz bunu inceleyelim. Öncelikle sıfır otomobil almak için birkaç tane seçeneğimiz var. Birincisi peşin ödeme. Doğal olarak elinizde otomobil alabilecek durumda bir nakit ya da kartınızda bu denli bakiye bulunuyorsa zaten sizin için hiçbir engel yok demektir. Aynı zamanda nakit çıkışı yapabileceğiniz durumlarda daha cazip fiyatlarla aracınıza sahip olabilirsiniz.

İkinci bir seçenek otomobil kredisi. Elinizde bir miktar nakit var ama yetişmiyorsa bazı bankaların otomobil firmalarına tanımış olduğu birkaç yıldır faaliyette olan bir kampanya bulunmakta. %0 yani faizsiz 20 ay taksitle belli bir miktara kadar kredi tanımlıyorlar aracın satışı ile birlikte. Ödeme aksatma gibi bir durum yaşamazsanız hiç faiz ödemeden aracınıza sahip olabilirsiniz.Yani anlatmak istediğimiz şudur ki otomobil kredisi diğer kredilere göre daha kısıtlıdır. Çünkü belirli bir nakit ödeme gerektirir ve faiz oranı olmadığı için belirlenen kredi miktarı diğer kredilere göre daha düşüktür. Faiz oranı olmaması otomotiv firmalarının bankalarla olan anlaşmasına göre değişkenlik gösterir.

Bir de hiç ödeme yapmadan alabilme imkanı var. Taksitle araba nasıl alınır? Bu imkan için bazı otomobil firmaları ya da galeriler ile görüşmeniz gerekecektir. Senet ile taksitlerinizi belirleyerek hiç ödeme yapmadan düzenli taksitlerle istediğiniz arabayı alabilirsiniz. Ödemeleriniz düzenli olduğu sürece hiçbir sıkıntı yaşamadan ve alırken hiçbir ödeme yapmadan araç sahibi olabilirsiniz. Araç sahibi olmak herkesin en doğal hakkıdır fakat günümüz şartlarında imkanlar neyi gösterecektir bu da karışık bir olay döngüsünden ibaret.

Bu içeriği takip edin

Bu yazıya abone olarak yazıya ait güncelleme ve yorumlardan haberdar olun.

0 Yorum

Sen de yorum yap

Kredisiz Borç Para